Kod błędu P0711 – czujnik temperatury płynu transmisyjnego „A” obwód zakres / wydajność

Kod błędu P0711 brzmi jak „czujnik temperatury płynu transmisyjnego „A” obwód zakres / wydajność”. Często w oprogramowaniu skanera OBD-2 nazwa może mieć angielską pisownię „Transmission Fluid Temperature (TFT) Sensor „A” Circuit Range/Performance”.

Opis techniczny i dekodowanie błędu P0711

Ten diagnostyczny kod błędu (DTC) jest ogólnym kodem transmisji. Błąd P0711 jest uważany za kod ogólny, ponieważ dotyczy wszystkich marek i modeli pojazdów. Chociaż konkretne kroki naprawy mogą się nieco różnić w zależności od modelu.

Kod błędu P0711 – czujnik temperatury płynu transmisyjnego

Czujnik temperatury płynu przekładniowego (TFT) jest częścią zaworu ciśnienia płynu przekładniowego (TFP). Jest to termistor, który zmienia wartość w zależności od temperatury.

Wraz ze wzrostem temperatury opór maleje, a wraz ze spadkiem temperatury opór rośnie. PCM dostarcza do czujnika sygnał referencyjny 5V i mierzy spadek napięcia w obwodzie.

Gdy płyn przekładniowy jest zimny, rezystancja czujnika jest wysoka i PCM wykrywa sygnał wysokiego napięcia. W miarę jak temperatura płynu nagrzewa się do normalnej temperatury roboczej, opór maleje, a wraz z nim napięcie sygnału.

Czujnik ten jest wykorzystywany przez PCM lub TCM do określenia temperatury płynu automatycznej skrzyni biegów. Sygnał ten jest wykorzystywany do określenia najlepszych punktów zmiany biegów i regulacji ciśnienia w przewodzie.

Podczas pracy spowoduje to, że moduł sterujący (PCM lub TCM) włączy wcześniej sprzęgło konwertera momentu obrotowego (TCC) i wyłączy bieg nadbiegowy. Robi się to, aby obniżyć temperaturę płynu, jeśli staje się ona wyższa od normalnej.

Ten kod jest ustawiany, jeśli obwód czujnika „A” nie mieści się w zakresie roboczym zapisanym w pamięci PCM / TCM.

Czasami problem może być związany z wewnętrznymi problemami mechanicznymi w obrębie skrzyni biegów. Ale częściej błąd P0711 to problem z obwodem elektrycznym czujnika TFPS. Nie należy tego pomijać, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z powtarzającym się problemem.

Działania związane z rozwiązywaniem problemów mogą się różnić w zależności od producenta, typu czujnika TFPS i kolorów przewodów.

Objawy wadliwego działania

Głównym objawem błędu P0711 dla kierowcy jest świecenie lampki kontrolnej awarii (MIL), którą można nazwać CheckEngine.

Mogą się one również objawiać jako:

 1. Zapali się lampka kontrolna „Check engine” na panelu sterowania (kod zostanie zapisany w pamięci ECM jako usterka).
 2. Samochód rusza na 2 lub 3 biegu (tryb awaryjny).
 3. Nie można zmienić biegu.
 4. Skrzynia biegów ciężko się przesuwa lub wpada w poślizg.
 5. Przegrzana skrzynia biegów.
 6. Problem z załączaniem i rozłączaniem sprzęgła Convertor Lock-up.
 7. Zwiększone zużycie paliwa.

Ponieważ powaga błędu P0711 jest dość wysoka, zaleca się jak najszybsze usunięcie problemu. Przedłużająca się ignorancja problemu może doprowadzić do bardziej rozległych i kosztownych napraw. Z czasem osiągi pojazdu mogą się pogorszyć do tego stopnia, że nie będzie można nim jeździć.

Przyczyny błędów

Kod P0711 może oznaczać, że wystąpił jeden lub więcej z następujących problemów:

 • W obwodzie sygnałowym czujnika TFT może występować zwarcie do masy.
 • Możliwy błąd czujnika TFT (wewnętrzne zwarcie).
 • Płyn przekładniowy ATF może być zanieczyszczony lub ma niski poziom.
 • Przepusty płynu skrzyni biegów zatkane lub zablokowane.
 • Uszkodzenie mechaniczne wewnątrz skrzyni biegów.
 • Czasami przyczyną jest uszkodzony moduł PCM.

Jak skasować lub zresetować kod błędu P0711

Kilka sugerowanych kroków rozwiązywania problemów i korygowania kodu błędu P0711:

 1. Wymień płyn ATF i filtr.
 2. Napełnić płynem przekładniowym do wymaganego poziomu.
 3. Przepłukać, aby oczyścić wnętrze skrzyni biegów.
 4. Sprawdzenie, w razie potrzeby wymiana uszkodzonego czujnika temperatury płynu przekładniowego.
 5. Usuwanie usterek mechanicznych wewnątrz skrzyni biegów.
 6. Sprawdź złącza oraz okablowanie.
 7. Flashowanie lub wymiana PCM.

Diagnozowanie i rozwiązywanie problemów

Zawsze najpierw należy sprawdzić biuletyny obsługi technicznej (TSB) dla danego pojazdu. Problem P0711 może być już znanym problemem ze znaną poprawką wydaną przez producenta. Może to zaoszczędzić czas i pieniądze podczas diagnozy.

Kolejnym krokiem jest zlokalizowanie czujnika temperatury płynu przekładniowego (TFT). Po znalezieniu należy sprawdzić wizualnie złącze i wiązkę przewodów. Szukaj zadrapań, otarć, odsłoniętych przewodów, śladów spalenia lub stopionego plastiku.

Odłączyć złącze i dokładnie sprawdzić zaciski wewnątrz złącza. Zobacz, czy wyglądają na spalone lub mają zielony odcień wskazujący na korozję. Jeśli zaciski wymagają czyszczenia, użyj środka do czyszczenia styków elektrycznych i szczotki z plastikowym włosiem. Pozostawić do wyschnięcia i nałożyć smar elektryczny na miejsca styku zacisków.

Używając narzędzia diagnostycznego, wyczyść kody usterek z pamięci i zobacz, czy błąd P0711 powróci. Jeśli kod powróci, będziemy musieli sprawdzić czujnik TFT i związane z nim obwody.

Test okablowania

Przy wyłączonym kluczu zapłonu odłączyć złącze elektryczne na czujniku TFT. Podłączyć woltomierz cyfrowy. Czarny przewód do masy, a czerwony do zacisku sygnałowego na złączu wiązki przewodów czujnika TFT.

Włączyć kluczyk do zapłonu. W zależności od specyfikacji producenta, woltomierz powinien wskazywać 12 V lub 5 V. Poszarpać połączenie i zobaczyć, czy odczyt się zmieni. Jeśli napięcie jest nieprawidłowe, wymień wadliwe przewody lub złącze.

Sprawdź czujnik

Podłącz jeden przewód omomierza do zacisku sygnałowego na czujniku TFT, a drugi do masy. Sprawdź opór zgodnie z zaleceniami producenta. Podważyć złącze na czujniku temperatury płynu transmisyjnego, sprawdzając oporność. Jeśli odczyt omomierza różni się od zalecenia producenta, należy wymienić czujnik TFT.

Jeśli testy okablowania i czujników zostały zakończone, ale nadal otrzymujesz kod P0711. Musisz spojrzeć na moduł PCM / TCM, a także wewnętrzne usterki transmisji. Ale zrób to po wymianie czujnika TFT. Częściej to właśnie ona jest problemem.

W razie wątpliwości należy skorzystać z pomocy wykwalifikowanego diagnosty samochodowego.

En qué vehículos es más frecuente este problema

Problem z kodem P0711 może wystąpić w różnych maszynach, ale zawsze istnieją statystyki dotyczące tego, w których maszynach ten błąd występuje częściej. Poniżej znajduje się lista niektórych z nich:

 • Acura
 • Audi
 • Cadillac (Escalade)
 • Chevrolet (Cobalt, Cruze, Equinox)
 • Ford
 • GMC (Sierra, Truck)
 • Honda
 • Hyundai (Accent, Elantra, Getz, Matrix, Santa Fe, Sonata)
 • Infiniti
 • Jaguar
 • Jeep (Grand Cherokee)
 • Kia (Sorento, Sportage)
 • Lexus
 • Mazda (CX-5)
 • Nissan
 • Opel
 • Peugeot
 • Renault (Megane)
 • Ssangyong
 • Toyota
 • Volkswagen (Passat)

W przypadku kodu usterki P0711 czasami mogą wystąpić inne błędy. Najczęstsze z nich są następujące: P0133, P0150, P0700, P0710, P0712, P0713, P0714, P0743, P0748, P0753, P0961.

Wideo

Informacje zwrotne na temat artykułu
Podziel się
AutoNevodPL | Opis techniczny błędów OBD-2 w samochodach i ich rozwiązania
Zostaw komentarz